Wraz ze zmianą przepisów dzieci muszą być przewożone w fotelikach aż do osiągnięcia 1,50 cm wzrostu, a nie tak jak do tej pory 12 lat. Zatem znalezienie odpowiedniego fotelika wcale nie jest łatwe, wszak wybór na rynku jest ogromny. My dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się fotelikom samochodowym 9-36 kg, które należy do tak zwanej grupy uniwersalnej i mogą być używane na ogół od czasu, gdy dziecko osiągnie roczek, aż do 12 roku życia. Ale czy warto się na nie zdecydować? Oto jest pytanie.

Fotelik 9-36 kg – informacje w pigułce

W założeniu fotelik samochodowy 9-36 kg ma być tzw. drugim fotelikiem i jednocześnie ostatnim, gdyż aż do osiągnięcia 1,50 cm dziecko może w nim podróżować. Zatem jak nietrudno się domyślić na takiej opcji można naprawdę sporo zaoszczędzić, ale jednak tutaj pojawia się pytanie i to zresztą całkiem słuszne, czy aby na bezpieczeństwie dziecka można oszczędzać. Wszak trudno wyobrazić sobie, aby jeden fotelik eksploatować przez tyle lat. Bądźmy szczerzy te foteliki mają nadal wielu zwolenników, ale i przeciwników, i obie strony tak naprawdę mają rację, wszak owy fotelik owszem rośnie razem z dzieckiem, ale czy aby zapewni mu bezpieczeństwo, które przecież jest najważniejsze. Właśnie tego już nie można być całkowicie pewnym.

Zalety fotelików samochodowych 9-36 kg

Oszczędność rzecz dobra, ale i rzecz ważna, jednak na bezpieczeństwie absolutnie nie można oszczędzać. Choć w sumie takie foteliki nie zawsze mają dobrą prasę, to tak naprawdę nie oznacza to, że stanowią zagrożenie. Wszak lepiej wybrać fotelik samochodowy 9-36 kg nowy niż używany, który absolutnie odradzamy. Co do wygody takiego modelu, to jak podają producenci fotelik rośnie razem z dzieckiem, zatem w żaden sposób nie wpływa na gorszy komfort jazdy, wręcz zapewnia wygodę na najwyższym poziomie. Oczywiście trzeba zdawać sobie z tego sprawę, że takie foteliki są nieco droższe, jednak w ogólny rozrachunku pozwalają na znaczną oszczędność. Mają również dużą zaletę w postaci funkcjonalności, a mianowicie możesz przewozić w nim dzieci w różnym wieku, szczególnie jeżeli podróżujesz taksówką. Ponadto owe foteliki posiadają wiele regulacji, ale i wkładek dopasowujących, które jak można się domyślić zapewniają jeszcze większą wygodę i jednocześnie poprawiają bezpieczeństwo.

A wady?

Oczywiście foteliki samochodowe 9-36 kg nie są również pozbawione wad. Do głównej można zaliczyć fakt, iż nie można ich montować tyłem, bądź owy montaż jest ograniczony do kierunku jazdy, a jak wiadomo jest on najbezpieczniejszy. Kolejną wadą takiego rozwiązania może być to, iż uniwersalność jest swego rodzaju kompromisem, zatem wydaje się że fotelik samochodowy 9-36 kg nie do końca dopasuje się do potrzeb niemowlaka i dziecka w wieku szkolnym. Ponadto rodzice zastanawiają się, czy takie modele zapewniają wystarczającą ochronę wyższych partii ciała i szyi.

Bo sekret tkwi w szczegółach

A gdzie leży prawda? Prawda jak zwykle leży po środku. Otóż foteliki samochodowe 9-36 kg nie do końca są nieprzemyślanym rozwiązaniem, ale w tym przypadku należy stawiać na jakość, a nie tylko na cenę. A mianowicie wybierając model trzeba sprawdzić, czy został poddany testom zderzeniowym i jakie oceny otrzymał. Ponadto powinien być wyposażony w system IsoFix i pas kotwiczący oraz np. system SPS (Side Protection System), czyli dodatkową ochronę w przypadku zderzeń bocznych. Duże znaczenie ma również 5-punktowy pas bezpieczeństwa z ochraniaczami, który także wpływa na bezpieczeństwo. Warto, aby posiadał również pas mocujący Top Tether, gwarantujący najwyższe bezpieczeństwo dla najbardziej wrażliwych i narażonych na urazy części ciała dziecka.

Zatem takie foteliki nie są wcale złym rozwiązaniem pod warunkiem, że znajdziemy modele, które otrzymały wysokie noty w testach zderzeniowych. Ważne są również dodatkowe zabezpieczenia w postaci pasów, ale i systemów bocznych, które zapewniają większe bezpieczeństwo w przypadku uderzenia bocznego. Oczywiście regularny zagłówek i ochrona kręgów szyjnych to także niezbędne wyposażenie fotelika. Nie można także zapomnieć o wygodzie najmłodszych, zatem wygodne siedzisko i miękki materiał również są obowiązkowe.

artykuł sponsorowany

publisher.portals.offers.options.mark_article.0

situs slot88 gacor
situs rtpslot gacor online maxwin