„Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”

Peter Druker
(uważany za ojca współczesnych metod zarządzania)

Każdy z nas zapytany, jak miałaby wyglądać jego przyszłość, bez wahania odpowie: „cudownie”. I każdy ma w głowie swój scenariusz. Fantazjowanie na temat przyszłych, i co ważne, pozytywnych zdarzeń wcale nie jest złe. Wręcz przeciwnie, jest doskonałym motorem do działania. Jeśli marzenia zamienia się w cele i konsekwentnie do nich dąży, można osiągnąć niemalże wszystko.

 

Czy bycie rodzicem ma wpływ na sytuację?

Z pewnością wymaga niemało wyrzeczeń, kompromisów, często także modyfikacji swoich planów. Duża ilość obowiązków i codzienna konieczność pogodzenia tego, co ważne dla dzieci i dla siebie, nie jest proste. Jednak nigdy nie warto tracić z oczu celów, bo to właśnie one pchają nas do przodu i dodają energii. Odpowiednia organizacja czasu, umiejętność proszenia o pomoc i znalezienie satysfakcji w byciu mamą bądź tatą, daje dużą siłę do działania.

przewidywanie_przyszłości

Równocześnie, dla wielu rodziców, ogromnym obciążeniem psychicznym jest świadomość, że cała odpowiedzialność za potomków spoczywa wyłącznie na nich. Każdy z nas czuje lęk na myśl o tym, co będzie z dziećmi, gdy coś mu się stanie, kto zabezpieczy ich przyszłość, gdy zabraknie rodzica. Warto pomyśleć o tym wcześniej, by w sytuacji, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć, nie było za późno. Nikt tego za nas nie zrobi.

Takim zabezpieczeniem może być silny charakter dziecka, wpojone wartości i umiejętności. Tego nikt dziecku nie będzie w stanie odebrać. To one w dużej mierze zdecydują co osiągnie w dorosłym życiu. Drugą stroną zabezpieczenia są finanse. I choć nadal pokutuje w naszym społeczeństwie zasada, że o pieniądzach się nie rozmawia, to smutna prawda jest taka, że w trudnej sytuacji naszym bliskim będą potrzebne także pieniądze. Rozwiązaniem może być ubezpieczenie.

Warto wybrać sprawdzoną firmę, dobrego doradcę. Uważnie przeczytać regulamin i zdecydować, która z opcji jest dla nas najlepsza. Równocześnie odkładanie decyzji na później nie jest dobre. Jeśli niespodziewana choroba, czy sytuacja zaskoczą nas, będziemy żałować, że nie podjęliśmy odpowiednich kroków.

Jeśli zdecydujecie się na ubezpieczenie, możecie wybrać specjalny pakiet „Twoje Bezpieczne Jutro” przygotowany przez Met Life dla czytelników Bliżej Dziecka. Wybierając polisę do końca sierpnia 2014r i powołując się na nasz portal, można dodatkowo bezpłatnie ubezpieczyć dzieci.

Polisa „Twoje Bezpieczne Jutro” pomaga zachować stabilność finansową i daje możliwość utrzymania dotychczasowego poziomu życia, mimo problemów ze zdrowiem, nagłego wypadku lub śmierci. Gwarantuje wypłatę świadczeń także wtedy, kiedy uszczerbek na zdrowiu jest niewielki. Daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że niezależnie od tego, co przyniesie los, finansowa przyszłość jest zabezpieczona.

Zadzwoń bądź napisz,
to do niczego nie zobowiązuje,

Paweł Dołowymetlife3

telefon: 666 626 868

paweldolowy.metlife@gmail.com

 

 

artykuł sponsorowany