Roczek to ważne wydarzenie w życiu dziecka i rodziny. Rodzice łamią sobie głowę nad wyborem tortu i ubranka odpowiedniego dla solenizanta, a krewni szukają prezentu, który będzie ładny, pożyteczny i sprawi, że maluch to ich właśnie obdaruje tym wyjątkowym uśmiechem. Wybraliśmy 5 niezawodnych propozycji, które na pewno zainteresują chłopców i dziewczynki, na długo stając się ulubioną zabawką.

Nad prezentem na roczek łamią sobie głowę chrzestni, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Jaka zabawka będzie odpowiednia dla dziecka w tym wieku? W sklepach wybór jest ogromny. Sporo zabawek dzieci mają po starszym rodzeństwie lub rodzinie, albo dostały je przy innych okazjach. Warto więc podpytać rodziców, co może się przydać, ewentualnie uzgodnić z innymi gośćmi, jakie planują upominki. Zawsze mile widziane są przytulanki, zabawki interaktywne, wspierające umiejętności ruchowe i rozwój emocjonalny. Jeśli szukacie pomysłu na sprawdzony prezent na roczek, mamy dla Was kilka ciekawych inspiracji.

Wyjątkowy prezent na roczek

1. Muzyczny stoliczek

To propozycja odpowiednia dla każdego malucha. Można go używać na dwa sposoby: z nóżkami lub bez (sam panel). Stoliczek pełni funkcję muzyczną, edukacyjną i zabawową. Posiada grzechotkę, pociąg, autka, grające pianinko. Można regulować jego głośność.

2. Jeździk

Nauka chodzenia to spore wyzwanie, więc taki prezent na pewno nie powędruje do kąta. Jeździk w odpowiedni sposób wymusza chodzenie na całych stopach i kształtuje prawidłową postawę, pomaga w ćwiczeniu koordynacji ruchów i równowagi. Dodatkowe zabawki przyciągają uwagę i sprawiają wiele radości maluchowi – mówi ekspert sklepu Linkbaby.pl.

W zależności od modelu jeździki posiadają np.: grzechotkę, lusterko, liczydło, muzyczne zabawki, a także przeróżne przyciski i elementy, które można kręcić, wciskać, ciągnąć, odkręcać, włączać, wyłączać, otwierać i zamykać.

3. Domki namioty

namiot_dla_dziecka

Roczne maluchy uwielbiają bawić się w akuku. Starszaki znajdą w takim domu przestrzeń do snucia własnych opowieści. Kolorowe, małe namioty są dostępne w wersji materiałowej lub kartonowej. Czym się kierować przy wyborze? Najwygodniejsze są te, które można szybko złożyć, wyposażone w poduszki i miękką podłogę, dzięki czemu tipi będzie odpowiednim miejscem na odpoczynek.

Niezawodny prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki

4. Drewniane klocki

Jeśli zastanawiacie się, jaki kupić prezent na roczek dla chłopca, to polecamy drewniane klocki.

Drewniane klocki mają przyjemne dla oka kolory i kształt w sam raz, by mogła je chwycić mała rączka. Taka zabawka będzie też odpowiednim prezentem na roczek dla dziewczynki. Maluchy mają tu wprost nieograniczoną możliwość tworzenia własnych, niepowtarzalnych budowli. Uczą się kolorów, kształtów, ćwiczą wzrok i rozwijają wyobraźnię – mówi ekspert Linkbaby.pl.

5. Książeczka

Obcowanie z książką warto zacząć od najmłodszych lat. Roczne maluchy chętnie oglądają kolorowe obrazki, pokazują paluszkiem zwierzątka, słuchają wierszyków. Warto tę naturalną ciekawość wykorzystać i wspólnie czytać pierwsze książeczki. Na rynku jest sporo pozycji, które znamy jeszcze z własnego dzieciństwa, a także dzieł nowych autorów polskich i obcojęzycznych, które są odpowiednie dla rocznych dzieci, a ich czytanie sprawia przyjemność zarówno małym, jak i dorosłym czytelnikom.

Impreza z okazji roczku to świetna okazja, by spotkać się z rodziną. Dla maluchów to czas radości i mnóstwa prezentów. Nasze propozycje upominków z pewnością przypadną dzieciom do gustu i będą we właściwy sposób wspierać ich rozwój, ucząc rozumienia otaczającego świata i samodzielnej zabawy.

artykuł sponsorowany

[zdjęcie główne] autor: salamandra, stock.adobe.com
[zdjęcie 1] autor: bulashenko, stock.adobe.com