Zakupy z przyjemnością

Gdy na świat ma przyjść dziecko, rodzice z radością odwiedzają sklep dziecięcy i kompletują wyprawkę dla noworodka. Kupują ubranka, wózek, przewijak, łóżeczko. Maluch pojawia się na świecie i ku zdumieniu najbliższych błyskawicznie ze wszystkiego wyrasta. Trzeba więc ruszyć na kolejne zakupy.

Rynek produktów dla dzieci w Polsce osiągnął w roku 2015 wartość prawie 10 mld zł, czyli wzrósł o około 5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Zgodnie z prognozami w następnych latach ta tendencja się utrzyma. Ku zadowoleniu producentów, handlowców i oczywiście klientów, którzy będą mieli w czym wybierać. Do najczęściej kupowanych produktów dla dzieci należą wózki dziecięce, foteliki samochodowe, ubranka, zabawki, a w przypadku najmłodszych, czyli noworodków i niemowląt, akcesoria (butelki, smoczki) i środki do codziennej higieny oraz pielęgnacji (pieluszki, chusteczki nawilżane, kosmetyki).

Stacjonarnie czy online?

Coraz częściej zakupy robimy w internecie, jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2016” sporządzonego przez firmę Gemius zajmującą się analizami rynku internetowego. Wśród kilkunastu badanych kategorii znalazła się również odzież dla dzieci. Okazało się, że kupuje je w sieci aż 72% Polaków. Wciąż jednak nie brakuje zwolenników zakupów w sklepach stacjonarnych. Twierdzą oni, że wizyta w sklepie daje możliwość dokładnego obejrzenia towaru, ocenienia jakości, a jeśli zabierzemy ze sobą dziecko, to również przymierzenia ubranek Zakupy w stacjonarnym sklepie lub odbiór towaru ze sklepu internetowego wiążą się najczęściej z dojazdem oraz parkowaniem. Dlatego chętniej wybierzemy sklep, w którym z jednym i drugim nie będziemy mieli problemu. Przykładem może być Dziecięcego Centrum Handlowe „Entliczek” w Krakowie mieszczące się przy głównej drodze oraz oferujące duży parking.

Klienci wiedzą, czego chcą

Choć kolejnych ubranek i akcesoriów nie kupujemy z taką ekscytacją jak te pierwsze, to wiele osób nadal robi zakupy dla dziecka z przyjemnością. A ta przyjemność jest tym większa, im szerszy asortyment oferuje sklep, a towary w nim mają dobrą jakość i przystępną cenę. Ważna jest również odpowiednia polityka sklepu czy sieci handlowej – klienci doceniają możliwość zwrotu tego, co kupili w ciągu kilku dni (gdy np. ubranka są za duże lub za małe) oraz reklamacji, jeśli produkt okazał się wadliwy. Z roku na rok rośnie świadomość rodziców, którzy coraz częściej wybierają dla swoich dzieci produkty wysokiej jakości. Częściej też niż w przypadku innych zakupów sięgają po produkty z wyższej półki cenowej, znanych marek, posiadających atesty i będących pochodzenia ekologicznego.

Rodzice chcą dla swoich dzieci kupować produkty trwałe, ładne i przede wszystkim bezpieczne. Doceniają, gdy sklep oferuje je w przystępnej cenie. I do takiego sklepu na pewno chętnie wróci.

artykuł sponsorowany