Wybór łóżka dla chłopca to nie lada wyzwanie. Dzieci szybko dorastają, a zainteresowania chłopców zmieniają się szybciej niż pory roku, dlatego wybór wyposażenia pokoju powinien być uniwersalny i ponadczasowy. Ale czy na pewno? O ile zabawki i gadżety związane z ulubionymi bohaterami bajek, filmów i książek bardzo szybko stają się przestarzałe, łóżka samochody pozostają marzeniem prawie każdego chłopca!

Kreatywne łóżko dla chłopca – na co zwracać uwagę?

Interesujące łóżka dla chłopca powinny charakteryzować się przede wszystkim bezpieczną konstrukcją. Warto zwrócić uwagę na to, czy rama nie ma żadnych ostrych krawędzi – najlepiej wybrać łóżko dla chłopca wykonane z drewna, o zaokrąglonym kształcie ramy. Dużym atutem łóżka samochodu będą też lekko uniesione krawędzie boczne, które skutecznie uniemożliwiają spadnięcie podczas snu. Mimo to, ze względów bezpieczeństwa, zaleca się czekać z zakupem łóżka auta aż dziecko skończy przynajmniej 3 lata.

Wygląd również nie pozostaje bez znaczenia. W końcu łóżko dla chłopca to inwestycja na długie lata, a jego wymiana zbiega się najczęściej dopiero z osiągnięciem wieku nastoletniego. Łóżko auto powinno wyglądać interesująco i na swój sposób profesjonalnie – jednym słowem “cool”. Takie są na przykład łóżka belgijskiej firmy VIPACK, która od lat specjalizuje się w produkcji realistycznie wyglądających łóżek samochodów dla dzieci. Producent zwraca uwagę na najmniejsze nawet szczegóły – do łóżka auta przymocowane są ciężkie, solidne koła chromowane, którym żaden chłopiec nie mógłby się oprzeć!

Łóżko można kupić prawie wszędzie, ale dobre łóżko dla chłopca to nie tylko “mebel do spania” – to także miejsce zabaw i przestrzeń w którym dziecko może się zrelaksować. Z tego powodu najlepiej wybrać łóżko wyposażone w liczne półki, które pomieszczą ulubione zabawki pociechy, gadżety i figurki ulubionych bohaterów. Możliwość modyfikacji miejsca, w którym dziecko spędza przynajmniej 8 godzin każdego dnia sprawia, że łóżko samochód stanie się miejscem rozwoju i zabawy.

Alternatywne łóżka dla chłopców

Nikt nie mówi, że łóżko dla chłopca to albo auto, albo nuda! Producenci łóżek wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dzięki czemu w sklepach internetowych dostępne są liczne alternatywy dla łóżek samochodów! Atrakcyjne łóżka dla chłopców coraz częściej widuje się w formach, które nie przychodzą do głowy jako pierwsze. Rakieta kosmiczna, traktor, koparka, samochód policyjny wóz strażacki, a nawet łódź piracka – to tylko niektóre z modeli dostępnych współcześnie na rynku!

artykuł sponsorowany