Higiena jamy ustnej u dzieci powinna rozpocząć się od najwcześniejszych lat. Już po pojawieniu się pierwszego ząbka można zacząć przyzwyczajanie dziecka do szczoteczki do zębów – najpierw szczoteczką manualną, dostosowaną do wieku dziecka, później jednak warto wybrać elektryczną szczoteczkę do zębów. Szczoteczki elektryczne i soniczne są skuteczniejsze w zapobieganiu powstawania próchnicy, a dzieci chętniej po nią sięgają, gdyż posiada szereg akcesoriów i funkcji, które nie tylko zachęcają dziecko do codziennej higieny jamy ustnej, ale także pomagają w wyuczeniu prawidłowych nawyków szczotkowania.

elektryczna_szczoteczka

Dbanie o ząbki dzieci należy rozpocząć już od najwcześniejszych lat, gdyż właśnie wtedy kształtują się prawidłowe nawyki szczotkowania zębów. Powszechne przekonanie, że nie trzeba dbać o zęby mleczne jest błędne, gdyż ich stan ma duży wpływ na zdrowe zęby stałe. Producenci elektrycznych szczoteczek do zębów, w zależności od firmy, zalecają używanie szczoteczki już pięcio-, a nawet cztero- i trzylatkom. Nie oznacza to, że młodsze dzieci kategorycznie nie mogą myć zębów szczoteczką elektryczną. Jest jednak ryzyko, że wystraszą się działania elektrycznej szczoteczki czy połkną ruchome elementy, więc szczotkowanie zębów przez najmłodszych, np. roczne czy dwuletnie dzieci, musi odbywać się pod uważnym nadzorem dorosłych.

Mycie zębów elektryczną szczoteczką przez dzieci ma wiele zalet. Po pierwsze jest o wiele skuteczniejsze niż zwykłą szczoteczką manualną, gdyż usuwa zdecydowanie więcej płytki nazębnej, a po drugie bardziej zachęca i motywuje dzieci do regularnego mycia. Wśród wielu modeli i marek szczoteczek elektrycznych do zębów na szczególną uwagę zasługuje soniczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare dla dzieci. Szczoteczka do zębów Philips Sonicare for Kids może być już używana przez czteroletnie dzieci i posiada udogodnienia pomagające maluchom wykształcić prawidłowe nawyki szczotkowania jak np. specjalny timer, który stopniowo wydłuża czas mycia zębów do zalecanego przez dentystów 2-minutowego. Wśród dodatkowych akcesoriów zachęcających do mycia zębów można wyróżnić funkcję KidPacer, która wesołymi melodyjkami pomaga dzieciom dokładnie umyć całą buzię. Natomiast wymienne naklejki na szczoteczkę dają możliwość dostosowania jej wyglądu do upodobań dziecka. Szczoteczka Philips Sonicare dla dzieci jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych. Ma 2 tryby pracy i 2 rodzaje główek dostosowane do wieku dzieci (dla cztero- i siedmiolatków), specjalne gumowe powierzchnie ochronne główki szczoteczki, by dziecko w trakcie mycia nie uderzyło się w ząbki czy dziąsła oraz gumowy uchwyt zabezpieczający przed wyślizgnięciem się z rączki.

Ukształtowanie właściwej techniki szczotkowania zębów wymaga czasu i zaangażowania nie tylko dziecka, ale i rodziców. Z tego powodu zwykłe, manualne szczoteczki do zębów są mniej skuteczne w nauce szczotkowania przez „niewprawionych” użytkowników. Wykonywanie przez szczoteczkę elektryczną Philips Sonicare for Kids ponad 500 ruchów na sekundę znacznie zmniejsza ryzyko pominięcia powierzchni zębowych i w pewien sposób rekompensuje braki, które wynikają z nieukształtowanej techniki mycia zębów.

 

artykuł sponsorowany

www.sonicare-sklep.pl