drugie-dziecko-podrecznik-przetrwaniaNOWOŚĆ! „Drugie dziecko. Podręcznik przetrwania” daje matkom dwójki dzieci wsparcie, którego tak bardzo potrzebują: od momentu, kiedy dowiadują się o drugiej ciąży, poprzez przybycie do domu z noworodkiem aż do kolejnych kilku lat życia powiększonej rodziny. Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób:

–        poinformować starsze dziecko o rodzeństwie

–        przetrwać drugą ciążę i poród

–        zorganizować usypianie i karmienie dwójki dzieci

–        poradzić sobie z zazdrością między rodzeństwem

–        znaleźć czas dla dzieci, partnera i siebie

 

Znajdziesz tu również mnóstwo praktycznych i niezwykle skutecznych sztuczek, a do tego opowieści rodziców, którzy doczekali się drugiego dziecka i przetrwali to doświadczenie, aby podzielić się swoimi historiami.

 

Naia Edwards – autorka i redaktorka książek dla rodziców i dzieci. Jako matka czterech synów w wieku od dwóch do czternastu lat jest ekspertką w radzeniu sobie z noworodkiem i jego starszym rodzeństwem.

 

Kiedy dowiedziałam się, że jestem po raz drugi w ciąży, wspaniałe i ekscytujące uczucia mieszały się z emocjami mniej pozytywnymi… Najsilniejszymi z nich były niepokój i niepewność. A co, jeśli nie dam sobie rady z dwójką dzieci, z przechodzeniem kolejny raz przez nocne karmienia i notoryczny brak snu? A jeśli  i to była najczarniejsza z moich myśli  nie uda mi się wytworzyć z drugim maluszkiem takiej więzi jak z pierwszym i po prostu nie pokocham go tak mocno?
Fragment książki

 

Gorąco polecamy!!