Witajcie na planecie Agi Bagi!
Zwykłem uważać, że telewizja nie jest dla dziecka najlepszym medium do komunikacji ze światem, jednakże „Agi Bagi” to bajka dla dzieci, która mnie, jako rodzica po prostu zachwyciła.“Agi Bagi” opowiada o przygodach sympatycznych mieszkańców płaskiej planetki, której dwie strony to Agi i Bagi. Dowiemy się wzajemnych relacjach pomiędzy plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem i pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, aby żyć w harmonii z naturą. Bajka przemyca ważne elementy edukacyjne, które są istotne na tym  etapie rozwoju dziecka, a jednocześnie często pomijane w wielu bajkach w grupie docelowej 2-5 lat.

Agi Bagi jest polskim produktem stworzonym przez warszawskie studio Badi badi (http://www.badibadi.com/). Seria przetłumaczona została na 11 języków i emitowana jest w 64 krajach. Pomysł zrodził się w 2011 roku. Aktualnie rozpoczęto produkcję 4 sezonu serii, którego premierę zaplanowano na rok 2020.

Przykładowe odcinki  obejrzą Państwo korzystając z poniższych linków:

kanał YT – https://www.youtube.com/user/TheAgiBagi
trailer sezonu 3 – https://youtu.be/LfcS6c95x8o
piosenka z sezonu 3: https://youtu.be/2cA2yP4vJ-w

W Polsce emisję program miał w Polsat Jim Jam i TVP ABC (aktualnie nadawany jest wyłącznie na TVP ABC – od 14 października premierowo w Polsce sezon 2).

Serial odpłatnie można obejrzeć w Strefie Bajek:
Sezon 1 – https://strefabajek.pl/strefa-przedszkolaka/agi-bagi
Sezon 2 – https://strefabajek.pl/strefa-przedszkolaka/agi-bagi-sezon-2

Sezony 1 i 2 dostępne są na krążkach DVD.
Już niebawem premierę DVD będzie miał świeżo ukończony Sezon 3.

strona WWW – http://www.agibagi.com/pl

Piotr Szymkiewicz,
admin
tata dwóch córeczek